ב'אורחות חינוך' אנו מאמינים בכך שכל אחד מילדי המעון זכאי לקבל מעטפת מושלמת ומקיפה אשר דואגת לצרכיו הפיזיים מחד וולהתפתחותו השכלית הרגשית המוטורית והחברתית מאידך.
כחלק מכך מתייחדים כל המעונות שלנו בסביבה חינוכית, עשירה ותורמת. בכל מעון קיימים חדרי ספרייה לצורך פיתוח החשיבה ולהעשרת השפה, חדר סנוזלן לוויסות תחושתי ורגשי, חדרי ג'מבורי לפיתוח היכולות המוטוריות, חצר תחושה לפיתוח ולוויסות תחושתי, קירות תחושה פעילים ומגוונים, ועוד, ועוד.

בכל המעונות יש גם חצר פעילה, עמוסה במתקני טיפוס, זחילה וגלישה, אשר מחזקים את המוטוריקה הגסה, ואילו בתוך הגנים מוצע מגוון עשיר של משחקים ותיבות פעילות עם אביזרים שונים. ככל שמתקדם הגיל, כך מתקדמת גם הרמה והתיבה הופכת ליותר מורכבת.

לכל אחת מהקבוצות במעון יש סדר יום ברור ומובנה. כל שעה במעון מנוצלת, כל שעה מתוכננת, וסדר היום מורכב משילוב של משחק, הגשת חומרים, פעילות בתנועה, שעת סיפור, ארוחות, וכמובן גם זמן למנוחה.

בנוסף לסדר היום הקבוע, זוכים הילדים גם לפעילויות מיוחדות, כמו טיפולי עיסוי תינוקות על ידי מרפאה בעיסוק, חוג 'חיותרפיה', פעילויות מוזיקה ותנועה, ועוד פעילויות שונות ומהנות.

לקראת חגי ישראל מוקדשות במעון פעילויות מיוחדות, בהן הילדים לומדים על החגים, בחוויה ובהתנסות רב חושית וכך מעשירים את עולמם וידיעותיהם בהתאם למעגל השנה.

שיתוף ההורים בנעשה במעון ע"י דפי קשר שנשלחים להורים , וכן שיתופי תמונות בקבוצות המייל והווצאפ השונות. כמו כן נעשה שיתוף של ההורים ע"י תקיות קשר, המכילות את התוצרים המשקפים ואת התכנים עליהם עמלו הילדים במהלך השבוע.

כמובן שהתכנים משתנים מקבוצה לקבוצה, ומותאמים לגילם ולהתפתחותם של הילדים בקבוצות הגיל השונות.